Öğretmen il içi tayin yer değiştirme sonuçları ne zaman açıklanacak?

Kadrolu öğretmenler isteğe bağlı olarak il içi atama başvurusu geçtiğimiz günlerde sona erdi. Öğretmenler, il içi yer değişikliği başvurularında en çok 40 eğitim kurumu tercih etti. Öğretmen il içi tayin sonuçları için MEB tarih verdi.

ÖĞRETMEN İL İÇİ TAYİN SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Öğretmen il için tayin sonuçları, MEB tarafından 22 Mayıs Çarşamba günü personel.meb.gov.tr sayfasında açıklanacak.

ÖĞRETMEN İL İÇİ TAYİN YER DEĞİŞTİRME NASIL YAPILACAK?

İl içi yer değişikliğine başvuracak öğretmenlerin hizmet puanları, başvuruların son günü olan 17 Mayıs 2024 tarihi dikkate alınarak belirlenecektir.

İl içi yer değiştirmeler, öğretmenlerin terchleri dikkate alınarak hizmet puanı üstünlüğüne göre yapılacaktır. Hizmet puanının eşitliği hâlinde sırasıyla; öğretmenlikteki hizmet süresi daha fazla olana, öğretmenliğe daha önce başlayana öncelik verilecek; eşitliğin devamı hâlinde ise atanacak öğretmen bilgisayar kurası ile belirlenecektir.

Aşama Tarih Aralığı Detay
Başvuruların Alınması 13 Mayıs 2024 – 17 Mayıs 2024 (Saat 16.00) Adaylar online sistem üzerinden başvurularını gerçekleştirir.
Atamaların Valiliklerce Gerçekleştirilmesi ve Sonuçların İlanı 22 Mayıs 2024 Valilikler, adayları görevlere atar ve sonuçları sisteme girer. Adaylar sisteme giriş yaparak atama sonuçlarını görüntüleyebilir.
İnha Listelerinin İlgili Valiliklerce Sisteme Girilerek Atama Kararnamelerinin Oluşturulması 22-23 Mayıs 2024 Valilikler, inha listelerini sisteme girer ve atama kararnameleri oluşturulur.
Görevden Ayrılma İşlemleri 14 Haziran 2024 itibarıyla Mevcut görevdeki personeller, yeni atanan personellere görevlerini devrederek 14 Haziran 2024 tarihi itibarıyla görevden ayrılır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir